32

Oprawa muzyczna wesela – nasz wybór

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

W trakcie planowania przyjęcia weselnego, nadchodzi moment kiedy musimy zatroszczyć się o oprawę muzyczną. Pierwszym krokiem jest podjęcie decyzji czy będzie to DJ czy też zespół muzyczny.

Wydawało by się, że wybór jest prosty. A tak nie jest i naprawdę trzeba to sobie dokładnie przemyśleć. Bo chyba nie chcielibyśmy, aby goście próbowali się bawić przy muzyce rave czy techno włączanej przez DJa, ale chcielibyśmy też uniknąć wątpliwej przyjemności wysłuchiwania przez całą noc jak nam będzie zawodzić fałszujący wokalista, czy wokalistka.

Jeżeli wyprawiamy przyjęcie gdzie wśród zaproszonych gości większością będą ludzie młodzi, to być może lepszą decyzją był by wybór DJa. Ale warto było by się zapoznać z gustami muzycznymi osób zaproszonych. Najczęściej jednak na weselu spotyka się gości z różnych grup wiekowych i dlatego zespół weselny ma przewagę nad DJem, gdyż trafi zarówno do części bardziej wiekowej, jak i do ludzi młodszych.

Kolejny bardzo ważnym czynnikiem, nierzadko wręcz decydującym o wyborze jest koszt jaki trzeba ponieść za wynajęcie DJa czy orkiestry weselnej. Nie ma co ukrywać każdy szuka jakichś oszczędności i tutaj przewagę ma DJ, który przeważnie będzie tańszy niż zespół muzyczny 4-5 osobowy. Oczywiście cena zależna jest również od przewidywanej długości wesela, okresu w którym ono się będzie odbywać czy też miasta, bo wiadomo inna cena będzie Warszawie czy Łodzi, a inna w jakimś małym miasteczku.

Wybór zespołu weselnego jest bardzo trudny i dlatego najczęściej wybierano go podpytując znajomych lub rodzinę, a może akurat gdzieś się dobrze ubawili ostatnio i mogą kogoś polecić.

Na dzień dzisiejszy w dobie internetu mamy dużo większą możliwość znalezienia odpowiedniej kapeli. Na stronach możemy sobie obejrzeć zdjęcia zespołu, zdjęcia z imprez, posłuchać utworów demonstracyjnych, a nawet pooglądać filmiki z wesel na których grał dany zespół muzyczny.

Jak już zdecydujemy się na jakiś wybór, to kolejnym krokiem powinno być ustalenie repertuaru. Powinniśmy wiedzieć co dany zespół, czy DJ jest w stanie nam zaproponować, żebyśmy potem nie musieli słuchać tańcowych kawałków puszczanych przez DJa, czy do znudzenia grane utwory z gatunku disco-polo wykonywane przez zespół weselny.

Zobacz także pozostałe artykuły:

About the author: