74

Łodzie motorowe czarter

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Hotele w Kujawsko Pomorskiem – dlaczego właśnie tam?

Województwo Kujawsko Pomorskie nie jest zbyt popularne wśród polskich (a tym bardziej zagranicznych) turystów. Szkoda! Znajdziemy tam bowiem mnóstwo zabytków, malowniczych krajobrazów z jeziorami w tle i ogólnie – znajdziemy tam miejsca, w których odpoczniemy tak samo jak np. na Mazurach, ale bez towarzystwa kilkudziesięciu tysięcy innych osób, które spędzają urlop w tym samym czasie.

Z drugiej strony tendencja ta ulega wyraźnej zmianie, stąd, jeżeli chodzi o hotele Kujawsko Pomorskie przeżyło w ostatnim sezonie prawdziwe oblężenie. No dobrze, ale dlaczego właśnie tam warto pojechać? Jakie atrakcje czekają na nas w tym województwie? Wymieniać można by długo, ale do największych należy:
– Biskupin, będący najciekawszym tego typu rezerwatem w naszej części Europy;
– Ciechocinek, czyli najsłynniejsze uzdrowisko w Polsce;
– Inowrocław wraz ze swoim Parkiem Solankowym;
– około 130 jezior.

Tak ciekawą, jak i mało znaną jest też Ziemia Dobrzyńska ze średniowiecznymi zabytkami, a zwłaszcza z tamtejszym zamkiem krzyżackim, w którym koronowany był np. Zygmunt III Waza. Lubiącym wypoczynek cichy i spokojny poleca się również tamtejsze łąki i lasy. Natomiast lubiącym odkrycia naukowe poleca się oczywiście Toruń – miasto wybitnego astronoma, twórcy teorii heliocentrycznej – Mikołaja Kopernika. Nic więc dziwnego, że, jak wspomnieliśmy, jeśli chodzi o hotele Kujawsko Pomorskie przeżyło ostatnio napływ turystów. I oby tak dalej, zwłaszcza że tamtejsza infrastruktura turystyczna ciągle ulega rozbudowie.

About the author: