61

Klasy postaci – Torchlight

5.00 avg. rating (89% score) - 1 vote

Klasy postaci

Destroyer (Niszczyciel) – klasa typowo wojownicza, poza umiejętnościami stricte ofensywnymi mającymi na celu maksymalizację obrażeń ma do dyspozycji również dwie aury.

Zawsze byłem wędrowcem. Przemierzałem te ziemie od kąd pamiętam, za każdym razem moje ostrza prowadziły mnie do konfliktów.

Kiedy usłyszałem o złu jakie spadło na Torchlight, powróciłem z dziczy. Opowieści o szaleństwie, zabitych bądź zaginionych mieszkańcach… i mroku wypełzającego z głebin sprowadziły mnie do tego miejsca. Moje ostrza nie zaznają spoczynku w nim dlatego podjąłem tą długa podróż do Torchlight.

Kiedy przybyłem o poranku wszystko wydawało się proste, nie zdawałem sobie sprawy co mnie spotka i jaka piekielna moc gromadzi się głęboko pod powierzchnią.

Dopiero czas okazał prawdę…

Kalkulator umiejętności.

Alchemist (Alchemik) – czarodziej czerpiący swą moc z Ember. Poza wywoływaniem różnego rodzaju wybuchów może przywoływać impy oraz roboty napędzane parą.

Ember jest esencją magii, kluczem tej profesji. Dla mojej rasy Torchlight jest miejscem mocy, największe źródło Ember jakie do tej pory odnaleziono. Nie było mi nic wiadomo o problemach jakie dotykały tego miejsca.

Przybyłem tylko po to aby załatwić swoje sprawy, ale kiedy tylko postawiłem swoją stopę w Torchlight zostałem wplątany w te wydarzenia. Zło jakie się tam zebrało wchłonęło mnie i być może już nigdy nie oswobodzę się od niego w pełni.

Kopalnie są mroczne zbyt mroczne, dalej w głębi ciemność staje się nieprzenikniona. Moc, którą można zdobyć jest niewyobrażalna ale cenę jaką przyjdzie za nią zapłacić będzie bardzo wysoka

Kalkulator umiejętności

Vanquscher – elitarny strażnik miejski, wysłany w tajemnicy do Torchlight aby przeprowadzić śledztwo. Specjalizuje się w broniach dystansowych a także używaniu płapek.

Niepokoje jakie nastały w Torchlight były bardziej niebezpieczne niż mogłam się tego spodziewać – choć muszę przyznać odetchnęłam nieco. Żałosne zlecenia jakie przedtem wykonywałam mogły jedynie oznaczać nadchodzący koniec mojej kariery jako Vanquischerki.

Przybyłam aby przywrócić strumień Ember – jednakże ciemność roztaczająca się poniżej Torchlight była czymś więcej niż tylko mrokiem kopalni.

To będzie test zarówno moich umiejętności jak i charakteru. Zło musi zostać wyrwane z korzeniami a te tutaj ma bardzo głębokie korzenie.

Interface

Interface w Torchlight jest bardzo prosty w obsłudze, wręcz intuicyjny jego dodatkową zaletą jest przyjazność dla gracza. Podczas gry nie grozi nam połamanie palców, co ciekawe oferuje nam te same rozwiązania co nadchodzące Diablo 3.

Pola z numerami od 1-0 są to funkcje dostępne z klawiatury przypisane odpowiednio klawiszom 1-0 możemy umieścić w nich poza zwyczajowymi miksturami umiejętności naszej postaci, czary ze zwojów, specjalne właściwości przedmiotów.

A – ekwipunek naszej postaci.

B – statystyki postaci.

C – umiejętności postaci.

D – historia przebytej drogi przez bohatera.

E – widoku ekwipunku, statystyk i umiejętności zwierzęcego towarzysza.

F – opis questów.

G – włącza, wyłącza i zmienia pozycje mini mapy.

H – menu gry.

I – ilość życia.

J – ilość many.

K– po lewej podświetlenie leżących przedmiotów, po prawej pauza gry.

L – umiejętności przypisane do prawego i lewego przycisku myszy, przyczym naciskając tab możemy wyminnie korzystać z umiejętności przypisanej do prawego przycisku i umiejętność z pola Tab.

Pomarańczowy pasek na dole przedstawia ilość zgromadzonego doświadczenia.

FAQ

1. Co to jest Torchlight?

Torchlight jest grą Action/RPG wydana przez Runic Games w 2009 roku. Jej akcja rozgrywa się w podziemiach tytułowego miasta Torchlight.

2 Ile kosztuje Torchlight?

Na obecną chwilę cena wynosi około 20$.

3. Czy ta gra „pójdzie” na Windowsie XP/Vista/7?

Tak, jest w pełni kompatybilna nawet z wersjami 64 bitowymi.

4. A co z Maciem?

Obecnie jeszcze nie ma oficjalnej wersji pod Maci ale niektórzy gracze zdołali już to zrobić. Więcej szczegółów znajdziecie tutaj.

5. Czy można ją uruchomić na Linuksie ?

Tak jak w przypadku Maców jest to możliwe, szczegóły znajdują się w tym wątku .

6. Czy jest Multiplayer?

Obecnie nie ale są plany wydania darmowego dodatku, który umożliwi grę online.

7. Czy jest dostępne demo?

Tak. Można je znaleźć na Steamie lub TorchlightGame.com

8. Czy moje postacie z dema będą dostępne w pełnej wersji gry?

Tak, zostaną one automatycznie przeniesione.

10. Jakie są dostępne klasy w grze ?

Destroyer jest w zasadzie wojownikiem, Alchemist jest połączeniem czarodzieja z przywoływaczem., Vanquisher postać dystansowa.

11. Czym jest Zwierzęcy Towarzysz?

To jest twój zwierzak, walczy dla ciebie dodatkowo posiada swój ekwipunek i może być odsyłany do miasta aby sprzedawać niepotrzebne tobie skarby.

12. Od jakiego poziomu trudności powinienem zacząć?

Jeżeli miałeś już doczynenia z grami takimi jak Diablo czy Sacred polecam poziomie Hard jeżeli nie Normal powinien być wystarczający.

13. W jaki sposób zdobywam kolejne lvl-e?

Głownie po przez zabjanie kolejnych przeciwników ale wypełnianie zadań też jest nagradzane doświadczeniem.

14. Co to jest sława w grze?

Zdobycie poziomu w sławie jest nagradzane punktem umiejętności.

15. Jakie są różnice pomiędzy umiejętnościami a czarami ze zwojów ?

Umiejętności są odblokowywane po przez awansowanie w danej dziedzinie a ich efekty są wzmacniania przez przeznaczanie na nie punktów umiejętności. Dodatkowo umiejętności są unikatowe dla każdej z trzech klas.

Czary natomiast “wypadają” z zabitych przeciwników lub skrzyń ze skarbami bądż są nagrodami za wypełnione zadania.

16. Jak mogę zwiększyć efekty czarów ze zwojów?

Po przez zwiększanie poziomu takich umiejętności jak Charm Spell Mastery, Offensive Spell Mastery oraz Defensive Spell Mastery, każdy czar jest opisany: “Charm”, “Attack” lub “Defense” dzięki czemu wiadomo do jakiej szkoły magi należy.

17. Co się stanie gdy wyrzucę zapamiętany czar?

Przestanie istnieć.

18. Czy w grze są zwoje identyfikacji, teleportacji, wskrzeszani czy napoje many i zdrowia?

Jest wszystko poza zwojami wskrzeszania.

19. Jak mam łowić ryby, nie zabardzo mi to idzie ?

Łowenie to mini gra, musisz poczekać aż oba białe kręgi najdą na siebie i staną się czerwone, wtedy kliknij myszką. Złapiesz rybę albo cos ciekawszego.

20. Ale do czego potrzeban jest mi ta ryba?

Ryba przemienia twojego towarzysza np. w rzywiołaka ognia, efekt ten trwa

120 sekund ale przemiana po dużej rybie trwa już godzinę. Ogromna ryba zapewnia stałą przemianę.

21. Czy da się jakoś szybcie przekładać itemy do ekwipunku zwierzaka?

Shift+Clik.

22. Czy jest skrzynia? Co z wspólną skrzynią?

Tak jest skrzynia znajduje się ona w centrum miasta, jest również współna skrzynia, ale nie może ona być używana przez hardcorowe i nie hardcorowe postacie.

23 Czy można ponownie rozdawać punkty umiejętności ?

Nie, można jednak użyć kodów do tego celu…

24. Co oznaczają różne barwy przedmiotów?

Wszystkie przedmioty o opisie nie białym są w jakiś sposób magiczne.

Zielony- magiczny.

Niebieski- rzadki.

Żółty/Złoty- unikatowy

Purpurowy/Różowy- element zestawu.

25. Dlaczego, nie które elementy zestawów mają inne tła?

Kolor tła zależy od częstotliwości występowania w grze.

26 Co stanie się po tym jak zabiję końcowego bosa?

Za pierwszy razem odblokowujesz nie kończący się loch a twoja postać przechodzi w spoczynek.

27 Czym są Klejnoty Chaosu (Chaos Gems)?

Są to klejnoty podobne do tych z Diablo 2, mają różne cechy. Co ciekawe używając transmutowania z 4 klejnotów uzyskamy 1 przypadkowy klejnot również najniższego poziomu

28 jak przypisać umiejętności do paska szybkiego uruchamiania ?

Przeciągając ikony na dane miejsce.

29 Czym jest zaklinanie ?

W sposób nieokreślony doda miejsce/miejsca na klejnoty w danym przedmiocie, opłata za taką usługę zależy od jakości przedmiotu I tego ile ma już gniazd. Należy pamiętać, że istniej możliwość podczas tego procesu stracenie wszystkich gniazd a nawet przedmiotu.

30 Jak otworzyć konsolę ?

Otwórz folder z grą (np…Programy/Runic Games/Torchlight) otwórz folder AddData(Alicaton Data) i znajdź Runic Games/Torchlight/Settings.txt zmień “Console: 0″ na “Console: 1″ następnie zapisz plik i zamknij go.

słowa kluczowe: torchlight torched, zwoje identyfikacji neverwinter, torchlight gry online, torchlight 2 mody, torchlight cd key, torchlight 2 spolszczenie napisów

About the author: