97

Czarter Mazury

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Idealne wakacje, czyli czarter na Mazurach

Najpiękniejsze jeziora w Polsce, koncerty szant w giżyckiej twierdzy Boyen, nocowanie na statku, ogniska na wybrzeżu – tak właśnie mogą wyglądać wakacje spędzone na statku płynącym przez Mazury. Aby jednak ta piękna wizja się ziściła, trzeba skorzystać z czarteru, a z tym – przynajmniej w naszej rodzimej stolicy jezior – bywa różnie. Zanim zdecydujemy się więc na jakąkolwiek łódź, uzupełnijmy swoją wiedzę – tylko wtedy unikniemy bowiem podstawowych pomyłek, mogących kosztować nas sporo pieniędzy i dyskomfortu.

Po pierwsze i najważniejsze – jeśli chodzi o czarter Mazury oferują naprawdę mnóstwo jachtów, i to zróżnicowanych pod względem stanu technicznego, wystroju wnętrza, przestrzeni, wyposażenia, wieku i innych parametrów. Oczywiście najlepiej sięgać po łodzie młode i dobrze wyposażone, jednak nie każdego z nas na takowe stać. Dlatego – jeżeli i my mamy ograniczony budżet – warto w pierwszej kolejności uwzględnić rozmiar oraz typ łodzi. Co ważne: aby to określić, musimy wiedzieć, czy chcemy wypłynąć na jeden dzień, czy na tydzień, czy będziemy płynąć z osobami doświadczonymi, czy raczej z amatorami, wreszcie, czy będziemy nocować na jachcie, czy też na brzegu.

Bardzo ważne jest też sprawdzenie stanu technicznego. Czy jacht posiada jakieś widoczne uszkodzenia? Czy wszystkie mocowania, żagle i ogólnie – czy całe wyposażenie wygląda na nieuszkodzone? Na to warto poświęcić wyjątkowo dużo czasu, ponieważ za wszystkie niezgłoszone usterki będziemy musieli zapłacić na koniec rejsu, a ponadto wiąże się to z naszym bezpieczeństwem. Jeszcze raz więc: jeśli chodzi o czarter Mazury mają naprawdę wiele do zaproponowania, ale – zanim skorzystamy z konkretnej oferty – musimy posiadać odpowiednią do tego wiedzę.

About the author: