48

Czarter jachtów

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Jak wybrać dobry czarter jachtów?

Przy wyborze firmy czarterowej pojawia się wiele kwestii, które mogą wymagać zastanowienia i wiedzy. Warto pamiętać że dobry czarter jachtów to zazwyczaj jednak wyższa cena usługi. Oczywiście nie warto przepłacać, jednakże dobrze byłoby dowiedzieć się, czego brakuje w ofercie czarteru proponującego niższą cenę. Zazwyczaj niska cena to niska jakość usługi – serwisu, stanu jachtu czy też jego wyposażenia. Co więcej, warto zainteresować się ofertą firmy czarterowej, która zapewnia serwis na szlaku, dzięki czemu w razie jakichkolwiek problemów, również związanym ze sprzętem będziemy mogli liczyć na szybką pomoc.
Cena czarteru zależy często także od okresu, w którym chcemy wynająć jacht. Jak wiadomo, najniższą cenę oferuje się przed sezonem, czyli w miesiącach takich jak kwiecień, maj i pierwsza połowa czerwca, a także po sezonie – we wrześniu i październiku. Cena znacznie wzrasta w okresie wakacyjnym i podczas długich weekendów, takich jak weekend majowy. Jeżeli planujemy wynajęcie jachtu na taki „gorący” okres, warto zainteresować się tym tematem znacznie wcześniej.
Warto pamiętać, aby podczas wstępnej negocjacji ceny czarteru ustalić cenę za cały okres i sprecyzować, co dokładnie jest wliczone w cenę – paliwo, akumulator, ubezpieczenie, środki do utrzymania higieny, kaucja na pokrycie kosztów naprawy ewentualnych uszkodzeń. Należy także dowiedzieć się, jaki jest stan techniczny oraz wyposażenie wynajmowanego jachtu i dokładnie zapoznać się z umową czarteru, która zostanie nam zaproponowana jeszcze przed jej podpisaniem.

Zobacz także pozostałe artykuły:

About the author: