57

Czarter Grecja

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Czarterowanie jachtu w Grecji

Wybierając się na żagle, turyści często decydują się na wody Morza Śródziemnego lub Morza Egejskiego. Najczęściej nie posiadają tam swoich własnych jachtów, dlatego korzystają z możliwości ich wypożyczenia.

Dla osób decydujących się na czarter Grecja ma wiele do zaoferowania. Armatorzy prześcigają się w tworzeniu ciekawych propozycji, dzięki czemu żeglarze mogą w nich przebierać. Koszt czarteru jachtu w Grecji jest uzależniony od wielkości łodzi, roku jej budowy, a przede wszystkim od terminu, w którym decydujemy się na morską przygodę. Wypożyczając jacht, trzeba się liczyć z wydatkiem rzędu kilku tysięcy euro, choć dzięki dużej konkurencyjności można znaleźć także oferty czarteru za niewiele ponad tysiąc euro. Należy jednak pamiętać, że załoga często musi opłacić skippera, którego usługa kosztuje około stu pięćdziesięciu złotych dziennie. Ponadto trzeba zapewnić mu wyżywienie i ponieść koszty jego transportu. Jego obecność na jachcie nie jest konieczna, jeśli ktoś z załogi posiada odpowiednie uprawnienia do sterowania łodzią. Dla osób decydujących się na czarter Grecja wydaje się odpowiednim miejscem docelowym, a to dlatego, że dość popularne jest robienie tam kursów żeglarskich. Kończą się one egzaminem, który daje właśnie prawo pływania po greckich wodach.

Dla Polaków Grecja jest jednym z najczęściej wybieranych kierunków, jeśli chodzi o żeglowanie. To sprawia, że czarter jachtu jest tam banalnie prosty. Warto porównać oferty różnych armatorów i wybrać tę najbardziej atrakcyjną.

About the author: